Polecane książki

PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty

Luke Welling, Laura Thomson

Książka podarowana przez Julię Muc z 4E TK.

PHP i MySQL to wydajny tandem, pozwalający na realizację wielu projektów związanych z programowaniem aplikacji internetowych. Autorzy książki „PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Wydanie drugie. Vademecum profesjonalisty” stworzyli więc unikatowy podręcznik, który łączy w sobie opis funkcjonalności PHP i MySQL z prezentacją wielu praktycznych rozwiązań, stworzonych za pomocą tych narzędzi. To podejście okazało się trafione, czego dowodem jest ogromna popularność pierwszego wydania tej książki.

Oprócz składni i biblioteki funkcji PHP, książka opisuje również podstawowe pojęcia z dziedziny profesjonalnej inżynierii oprogramowania związanego z siecią WWW. Niektóre, takie jak utrzymywanie, współpraca i testowanie, są kwestiami istotnymi dla inżynierów oprogramowania. Inne pojęcia, takie jak uwierzytelnianie, szyfrowanie i kontrola sesji, mają szczególne znaczenie dla projektów programistycznych opartych na Internecie.

• Podstawowy kurs PHP
  • Tworzenie i obsługa baz danych za pomocą MySQL
  • Dynamiczne tworzenie kodu HTML, obrazków i dokumentów
  • Tworzenie bezpiecznych usług za pomocą uwierzytelniania i SSL
  • Tworzenie koszyka na zakupy dla witryn handlu elektronicznego
  • Opis praktyk związanych z inżynierią oprogramowania dla większych projektów WWW
  • Zastosowanie obiektowych technik programistycznych
  • Tworzenie spersonalizowanych dokumentów PDF
  • Korzystanie z usług WWW za pomocą XML i SOAP

„PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Wydanie drugie. Vademecum profesjonalisty” to książka, która nie tylko przekazuje wiedzę na temat PHP i MySQL, ale także prezentuje praktyczne sposoby jej wykorzystania. Jeśli chcesz szybko nauczyć się tworzenia profesjonalnych aplikacji WWW, książka ta będzie trafionym zakupem.

Opinia o pierwszym wydaniu:

(…) Podręcznik jest godny polecenia co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze poruszana tematyka jest bardzo obszerna i obejmuje większość typowych problemów programisty WWW. Ponadto wszelkie kłopoty rozwiązywane są za pomocą dwóch popularnych komponentów (PHP i MySQL), dzięki czemu niejednokrotnie unikniemy przedzierania się przez dokumentację obu produktów.
— Chip, 08/2002

Tagi: