Konkurs na EX LIBRIS

14 listopada 2021

KONKURS NA EX LIBRIS (ZNAK WŁASNOŚCIOWY) BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ KOMUNIKACJI IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W POZNANIU

I. ORGANIZATOR:

Biblioteka w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

II. CELE KONKURSU:

• stworzenie graficznego znaku biblioteki,
  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • propagowanie czytelnictwa,
  • promocja biblioteki szkolnej.

III. ZASADY UCZESTNICTWA:

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu.
  2. Do konkursu można zgłaszać prace dowolnego kształtu na kartce nie większej niż A6 (połowa kartki z zeszytu), wykonane czarnym tuszem, cienkopisem, pisakiem, długopisem. Nie może to być plagiat istniejących znaków.
  3. Każda praca powinna zawierać następujące elementy połączone z polem kompozycji: napis EX LIBRIS, nazwę instytucji w pełnym brzmieniu tj. Zespół Szkół Komunikacji w Poznaniu lub Biblioteka Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu.
  4. Praca powinna być naklejona na biały karton formatu A5.
  5. Podpisaną pracę (na odwrocie strony: imię, nazwisko, klasa) wraz ze zgodą na jej publikację i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (formularze zgody można odebrać w bibliotece) należy składać do 6 grudnia w bibliotece szkolnej .
  6. Praca, która zajmie I miejsce, zostanie wykorzystana jako logo biblioteki. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
  7. Wszystkie ekslibrisy biorące udział w konkursie, wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

IV. KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH:

Przy wyborze najciekawszych prac Komisja będzie się kierowała następującymi kryteriami:

• czytelnością znaku własnościowego,
  • nawiązaniem do tematyki szkolnej i bibliotecznej,
  • estetyką wykonania, oryginalnością pomysłu.

Zespołu Szkół Komunikacji

Serdecznie zapraszamy!